„Druty, druciki, kryształki, koraliki” – cztery słowa, które doskonale opisują ostatnie warsztaty dedykowane! Tym razem tematem zajęć były „Nowoczesne bukiety ślubne”. Uczestnicy mieli do wykonania bukiet na konstrukcji z drutu, biżuterię floralną oraz przypinkę. Do przygotowania konstrukcji kursanci mogli użyć drutu technicznego lub aluminiowego. Rodzaj materiału został przydzielony w drodze losowania.

druty florystyczne

Prowadzący Hubert Lamański pokazał jak przygotować stelaż pod bukiet ślubny. Z pozoru łatwe zadanie, a sprawiło kilka problemów. Mimo to uczestnicy podeszli do tematu z wielkim zaangażowaniem i wykazali dużo cierpliwości.

   Bukiet ślubny na konstrukcji z drutu aluminiowego  Bukiet na konstrukcji z drutu technicznego Bukiet ślubny ze storczykiem

Kiedy wszyscy zakończyli swoje konstrukcje, nadszedł czas na dobór roślin. Różnorodność gatunków sprawiła, że wybór nie był prosty. Delikatny orlik pospolity, żółciutka kraspedia, pachnące hiacynty, drobniutka vanda czy malutkie kwiaty czosnku belgijskiego nie jednej osobie wpadły w oko.

      Letni bukiet okolicznościowy Barwy lata

Wspaniałym dopełnieniem kompozycji ślubnych okazały się koraliki oraz kryształki. Choć można pomyśleć, że to już przeżytek to jednak odegrały tu fantastyczną rolę co widać na zdjęciach.

       Nowoczesny bukiet ślubny storczyk, pełnik i hiacynt

Gdy bukiety były już gotowe, uczestnicy ochoczo zabrali się do wykonania bransoletki i przypinki pasującej do wiązanki. Po skończonych zajęciach trudno było nie zauważyć zadowolenia ze swoich prac na twarzach uczestników:)

Bukiet z kraspedii

Bardziej dociekliwych i chcących zobaczyć wszystkie kompozycje wykonane podczas warsztatów dedykowanych odsyłam na nasz funpage: www.facebook.com/artszkolenia

Nowoczesne bukiety ślubne