Cykliczne warsztaty florystyczne dla dzieci

Spotkanie z naturą pobudza kreatywność, wzmacnia wrażliwość na piękno, pomaga w rozwoju wyobraźni i wspiera ciekawość poznawczą. Poprzez warsztaty dla najmłodszych pragniemy wspomagać dzieci w ich artystycznym rozwoju, dzięki różnym tematom proponowanych zajęć florystycznych.

Rozpoczynamy cykl comiesięcznych spotkań z florystyką dla dzieci w wieku 5-10 lat. Chcemy działać w harmonii z tym co przynoszą nam pory roku, dlatego tematy naszych warsztatów są dopasowane do darów natury w danym miesiącu. Podczas zajęć będziemy stosować różne techniki, które pomogą dzieciom w nabywaniu nowych umiejętności.

Przewidywana tematyka zajęć:

  • Kompozycje florystyczne (m. in. kompozycje wiosenne, stroiki wielkanocne, kolorowy powiew lata, dekoracje w kolorowych naczyniach),
  • Wianki na powitanie lata,
  • Nasadzenia roślinne,
  • Florystyczne prezenty,
  • Obrazy roślinne,
  • Dekorowanie bombek oraz wykonywanie innych ozdób choinkowych.

Zajęcia będą prowadzone przez mistrza florystyki Huberta Lamańskiego, który posiada specjalne przygotowanie do pracy z dziećmi, potwierdzone certyfikatem. Od kilku lat prowadzi liczne zajęcia z dziećmi w różnym wieku, również w zakresie hortiterapii. Prywatnie jest szczęśliwym ojcem dwóch córek.

 

Pierwsze spotkanie z najmłodszymi zostanie poświęcone tematyce Wielkanocy. Dzieci wykonają specjalne stroiki wielkanocne, które będą idealną ozdobą do ich pokoi na nadchodzące Święta Wielkanocne.

TERMIN: 14 kwietnia 2019,  1,5 godz  (11:00-12:30)

KOSZT: 45 zł  

MIEJSCE: Kraków