Grudzień to prawdopodobnie najgorętszy czas dla wszystkich osób pracujących w kwiaciarniach czy pracowniach florystycznych. Co roku floryści starają się przygotować dla swoich klientów oryginalne i nietuzinkowe dekoracje na święta Bożego Narodzenia. Ale czy zawsze wiedzą jak ich zaskoczyć?

dekoracja z pomarańczami

W ramach prowadzanych przez nas szkoleń dedykowanych przeprowadziliśmy świąteczne warsztaty w  naszej zaprzyjaźnionej kwiaciarni „Lawendowy Kuferek”. Punktualnie o 9 pojawiliśmy się na miejscu gdzie przywitała nas właścicielka – pani Magda – ze swoimi pracownicami. Aby nie tracić czasu od razu po zapoznaniu się z asortymentem sklepu, zabraliśmy się do pracy. Na rozgrzewkę zaproponowaliśmy niewielkie kompozycje ze świecą.  Z doświadczenia wiemy, że klienci bardzo lubią tego typu małe stroiki i chętnie obdarowują nimi swoich bliskich.

      małe dekoracje świąteczne mały, biały stroik

Właścicielka kwiaciarni powiedziała nam, że często przed Bożym Narodzeniem, odwiedzają kwiaciarnię klienci, którzy szukają „coś” do prezentu. Zorganizowaliśmy więc burzę mózgów, w wyniku której… wpadliśmy na pomysł, aby proponować klientom szyszkę. Nie chodzi jednak o zwykłą szyszkę, a o szyszkę w świątecznym wydaniu! Tym sposobem, powstała ich cała gromadka.

      dekoracje z szyszek świąteczne szyszki

Będąc na wakacjach Pani Magda nazbierała we Włoszech fantastyczne owoce glediczii. Stały się one inspiracją do kolejnej pracy. Skarby, które sami znajdujemy są często najlepszym materiałem florystycznym, dzięki któremu wykonane kompozycje mogą wyróżnić nas spośród konkurencji.

      gotowy stroik z glediczii nowoczesny stroik ze świecą

Po skończonych stroikach przyszedł czas na… przerwę na kawę. My jednak w tej chwili, nie tracąc czasu, buszowaliśmy na zapleczu kwiaciarni. Znaleźliśmy tam snopek suchej trawy oraz liście kukurydzy. Wychodząc z założenia, że w kwiaciarni się nic nie może zmarnować nasze znaleziska stały się bazą do przygotowania choineczek.

      przygotowywanie choinki z trawy gotowa choinka z liści kukurydzy Pani Magda w trakcie pracy

Kiedy dziewczyny dekorowały swoje choinki, prowadzący Mistrz Florystyki Hubert Lamański skupił się na przygotowaniu dekoracji świecznika. Kilka gałązek, trochę baniek i stojaczek na świeczkę nabrał nowego wyrazu.

      Hubert Lamański wykonuje dekoracje świąteczną gotowa dekoracja ze świecą stroik ze świecą

 Ostatnią naszą propozycją świąteczną była kompozycja na talerzu. Tego typu stroiki można kupić w większości kwiaciarni, ale my z naszą propozycją chcieliśmy się odróżnić od typowych kompozycji. Dekoracja, w nieco innym stylu, bardzo spodobała się właścicielce oraz jej pracownicom. Mamy nadzieję, że klientom również przypadnie do gustu.

                          dekoracja na talerzu okno kwiaciarni

Aby cieszyć się zadowoleniem stałych klientów należy zadbać, aby co roku kompozycje były niepowtarzalne. Właściciele kwiaciarni mogą szukać inspiracji na pokazach florystycznych, w gazetach branżowych lub zgłosić się do nas o pomoc, tak jak uczyniły to dziewczyny z Lawendowego Kuferka.

                                        kurs florystyczny

Gorąco zapraszamy do współpracy! W naszej ofercie znajdą Państwo szkolenia florystyczne nie tylko na Boże Narodzenie, ale również na Wielkanoc, Walentynki, Wszystkich Świętych oraz wiele innych okazji 🙂 

Dedykowane warsztaty świąteczne