Warsztaty florystyczne Magiczne Boże Narodzenie już za nami. Pracowity weekend z kolędami w tle wprawił nas wszystkich w świąteczny nastrój.

świąteczna dekoracja

Pierwszą pracę, którą przyszło wykonać naszym kursantkom była choinka z kory bananowca. Z pozoru łatwa i szybka praca okazała się bardzo pracochłonna.

       przygotowywanie choinki już prawie gotowa praca choinka w naczyniu

Świąteczny stroik ze świecą w nowoczesnym wydaniu – tak można opisać kolejną dekorację. Nawiercanie otworów w drewnianym klocku nie sprawiło naszym Paniom wiele kłopotu. Choć były wśród kursantek i takie, które pierwszy raz używały wiertarki!

    Stroik w przygotowaniu  nowoczesna dekoracja na drewnie

Na koniec pierwszego dnia szkolenia zaplanowana była mała choineczka z suszonej protei oraz gałązek jagodziny. Niestety nie wszystkim udało się wykonać ją do końca zająć, ale od czego jest dzień kolejny?

                          choineczka z gałązek borówki  świąteczna gwiazdka

Niedzielne kompozycje świąteczne rozpoczęły się wiankiem. Przygotowanie zielonych podkładów zabrało trochę czasu, ale to jak zostały  dopracowane  na zdjęciach zobaczyć możecie sami.

     dekorowanie wianka gotowy wianek adwentowy

Rzeczą, która  najbardziej kojarzy się nam ze świętami jest choinka. Ale czy zawsze musi być zielona? Kolejną pracą za którą zabrały się nasze Panie była szara choinka do której wykonania użyły targanego papieru.

     choineczka z papieru złota choinka choinka z papryczkami

Po dwóch dniach w takim sympatycznym i kameralnym gronie ciężko nam było rozstać się z naszymi kursantkami. Jednak, kto wie – może z niektórymi Paniami się jeszcze spotkamy…? 🙂

     gotowa praca  wianek z bańkami

Prace wykonane podczas warsztatów możecie zobaczyć na naszym funpagu: www.facebook.com/artszkolenia

Magiczne Boże Narodzenie